« »

Njemačka humanitarna organizacija „Help“ donirala maske za učenike i zaposlenike naše škole

Njemačka humanitarna organizacija „Help“ donirala maske za učenike  i zaposlenike naše škole

Vrijednu donaciju zaštitnih maski Mješovitoj srednjoj školi „Gornji Vakuf“ uručila je njemačka humanitarna organizacija „Help – Hilfe zur Selbsthilfe e.V.“.

Help je njemačka nevladina organizacija, osnovana 1981. u Bonu. U proteklim godinama, Help je izrastao u istinski globalnu organizaciju, sa uredima i projektima u mnogim zemljama širom svijeta. Help je oduvijek imao misiju da pruži humanitarnu pomoć i pomoć pri razvoju zajednicama pogođenim katastrofama, ratom ili siromaštvom, kroz sistem koji podstiče vlastito učešće i ohrabruje ljude da pomognu sami sebi, kako bi se mogli osloniti na sopstvene snage i ostvariti dugoročnu održivost.

Rukovodstvo škole, zaposlenici i učenici se iskreno zahvaljuju  „Help – Hilfe zur Selbsthilfe e.V.“ na donaciji maski koje će pomoći u zašiti od širenja koronavirusa.


nazad na vrh